Yaz Kampı Hakkında Her Şey

Kamp denince, tüm stresler hizaya gelir! Peki kamp için gerekenler nelerdir? Kamp malzemelerini neye göre almalı, nereden almalı ve hangilerini hangi durumda yanında götürmeli?

Kamp yapmadan bu yazıyı yazmadık!

 

Hiç merak etmeyin her şeyi ama her şeyi anlatacağız... Hemen başlayalım o zaman.

Yaz Kampına Giderken Ne Gerekir?
 

Kampın Yararları

 • Zinde olmak

 • Sağlıklı yaşam

 • Kötü enerjilerden kurtulmak

 • Özgüven kazanmak

 • Kendini keşfetmek

 • Karmaşadan uzaklaşmak

 • Özgürleşmek

Seyehat yapmayı sevmeyenlerin bile deneyip bir daha vazgeçemediği kamp etkinlikleri aslında tahmin edilenin tersine tehlikeli olmayan bir tatil çeşididir.

 

Türkiye'de kamp yapmak gerçekten güzel. Çünkü kamp etkinliği yapan insanlar da bizler gibi yaşanılan streslerden uzaklaşmak isteyen, daha çok doğa insanı olan, yeniliğe açık kişilerdir. Bir de Türkiye kültürünün misafirperverliğini, imecesini, koruma kollama istediğini de katarsak tadından yenmiyor.

 

Sen denize gidersin komşun çadırına bakar. Sen dönersin kahve hazırlamışlardır. Akşam topluca anlaşma yapılır, birlikte yemek hazırlanır. Kamp paylaşmanın yeridir. Özeldir...

 

Bahsetmeden geçilemez olansa mevsimleridir. Yazı, kışı, baharı ayrı ayrıdır. Canınızı sıkmasından korktuğumuz konu şudur ki mevsimine göre gerekli olan malzemeler ve bu malzemelerin hangi kalitede olması gerektiği. Araştırmalarımız ve deneyimlerimiz doğrultusunda şunları söylemek isteriz;

 

Yaz Kampı İçin Gereken Malzemeler Hakkında Bilgiler

 

(2.6 Kg)

Decathlon

Güneş ve su geçirmeyen bu çadır sıcak yaz günleri için bulabileceğinizin en iyisi! Önerilen çadırın fiyatına ve ayrıntılı bilgilerine bakmak için başlığa tıklayınız. Daha büyük Fresh&Black çadırlar için tıklayınız.

(Boş Hali 480 Gr, Kapasite 20 L)

Decathlon

Denemelerimiz üzerine ciddi fark yaratan yalıtımlı bu çanta ciddi anlamda işinize yarayacak. Kampa giderken araba ile değilseniz içini yiyecek ve içecekle doldurmak yerine diğer eşyalarınızı yerleştirerek normal çanta olarak kullanabilirsiniz.

Çadırınıza eşyaları yerleştirdikten sonra yemek ve içeceklerinizi gittiğiniz yerden almanız daha mantıklı olacaktır. Tabi nereye nasıl gittiğinizde göre değişir. Karar sizde! Önerilen çantanın fiyatına ve ayrıntılı bilgilerine bakmak için başlığa tıklayınız.

 

(Boş Hali 1.7 Kg, Kapasite 71 L)

Decathlon

Bu çanta 71 litre diye tabii ki 71 litrelik eşya koymamanız gerekiyor içerisine. Tamamen tüm ağır eşyaları bir çantada toplamak sağlık için büyük bir hata. Burada bizim gördüğümüz amaç çadırınız gibi boy olarak uzun eşyalarınızın sırtta taşınabilmesi.

Kesinlikle bel desteğinde 10 numara olan bu çantanın darbelere karşı dayanıklılığı var. İstemeyeceğiniz kadar cep var :) Biz çok memnunuz! Önerilen çantanın fiyatına ve ayrıntılı bilgilerine bakmak için başlığa tıklayınız.

ne-gerekir-logo-beyaz-seffaf.png

Yazının istediğiniz konusuna inebilmek için

aşağıdaki butonlara tıklayabilirsiniz.

 • Facebook - Beyaz Çember
 • Instagram - Beyaz Çember
 • Ne Gerekir Twitter Hesabı
 • Ne Gerekir App
 

(210 Gr)

Decathlon

Matların en temelidir. Konfor açısından önerilmese de hafif ve kullanışlıdır. Yerdeki soğuktan keser. Batmaları önler. Fakat daha konforlu bir tatil diliyorsanız okumaya devam edin. Çadıra uyumludur. Önerilen çantanın fiyatına ve ayrıntılı bilgilerine bakmak için başlığa tıklayınız.

(1.1 Kg)

Decathlon

Daha konforlu ve orta ağırlıkta olan bu mat kendiliğinden şişiyor. Tam şişmesi için son nefesleri sizin vermeniz gerekecek. Fakat pompa gibi bir alet taşımak zorunda kalmayacaksınız. Dayanıklılığı kanıtlanmış bir mattır. Çadıra uyumludur. Önerilen çantanın fiyatına ve ayrıntılı bilgilerine bakmak için başlığa tıklayınız.

(2.8 Kg)

Decathlon

Konforsuz yapamam, gerekirse sırtımda taşırım ama mis gibi uyumak isterim diyenlere! Bizim kullandığımız kamp matı budur. Bunun ağırlığını çantamızda eşitleyebilmek için gereksiz eşyaların çoğunu almıyoruz yanımıza. Bu yatağın 2 kişilik olanını almıştık. Fakat şu an sadece tek kişiliği var.

Önerimiz budur. Dilerseniz başka yataklara da bakabilirsiniz. Dayanıklılık testini geçmiştir. Çadıra uyumludur. Önerilen çantanın fiyatına ve ayrıntılı bilgilerine bakmak için başlığa tıklayınız.

Daha büyük yataklar için tıklayınız.

(50 Gr)

n11

Oldukça hafif olan bu pompayı Decathlon'dan almıştık. Şu anda sitelerinde bulunmuyor. Farklı bir site önermek istemezdik (kargo ücretleri ayrı ayrı ödenmesin diye) fakat başlığımıza tıklayarak önerimizin ayrıntılarına bakabilir, satın alabilirsiniz.

Önerdiğimiz pompanın modeli: AİR HAMMER 12"/30CM INFLATİON BESTWAY

(650 Gr)

Decathlon

Sandalyenin yükünü çekemeyecekseniz, fiyatı içinizi acıtıyorsa ve son olarak yerde oturmayı seviyorsanız en ama en iyi piknik örtüsü bu! Kir pislik tutmuyor, su geçirmiyor, katlanıp minicik oluyor. Yıpranmaya dayanıklılık testinden geçmiştir. Aşırı keyifli ortam yaratan bu önerimizin ayrıntılarına başlığa tıklayarak bakabilirsiniz.

 

(1.6 Kg)

Decathlon

Daha büyüklerini de alabileceğiniz bu masa sırf tatlılığı yüzünden insana kamp da yaptırır, pikniğe de götürür. Aşırı dayanıklı olan bu masa katlanınca bir laptop çantası boyutuna geliyor. Keyfine keyif katıyor. Önerilen çantanın fiyatına ve ayrıntılı bilgilerine bakmak için başlığa tıklayınız.

2/4 kişilik masa için tıklayınız.

4/6 kişilik masa için tıklayınız.

(1 Kg)

Decathlon

Çok konforlu olmayan ama fiyatı da ağırlığı da iyi olan bu sandalye işinize yarayabilir. Önerilen taburenin fiyatına ve ayrıntılı bilgilerine bakmak için başlığa tıklayınız.

(2.8 Kg)

Decathlon

Bardaklık yeri olan bu sandalye diğer tüm fiyatlara göre kalitesine göre cidden iyi fiyatta. Sağlam ve konforlu. Önerilen sandalyenin fiyatına ve ayrıntılı bilgilerine bakmak için başlığa tıklayınız.

(180 Gr)

Decathlon

Bir zamanlar fiyat performans ürünü olduğunda aldığımız bir ayakkabıdır. Hala kullanıyoruz. Esnekliği rahatlığına şaşıracaksınız. Bu ürünle beraber atletizm çorabını da aldık ve ikisinin beraber mükemmel bir takım olduğu düşüncesindeyiz.

Asla termeleme yok, terleme olmadığı için koku da oluşturmuyor. Bahsettiğimiz ürünleri incelemek için mavi yazılara tıklayabilirsiniz.

(500 Gr)

Nurgaz

Çok rüzgarlı bir yere mi gidiyorsunuz? Hem rüzgarı önleyen hem de toprak açısından yararı olan (kömürlerin yerde kalmaması) bu kutu parça parça birleştirilip tekrar ürünle gönderilen küçük bir çantaya sığıyor.

 

(215 Gr)

Nurgaz

2 Kişilik yemekler için gayet uygun büyüklükte olan tencereler ocak setini de içine alıp ürünle beraber gelen kılıfa giriyor. Az yer kaplıyor ve ağır değil. Kulpları baya sağlam ve ateşe dayanıklı. Bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Bu setteki ocak başlığı özel; rüzgara dayanıklı ve kendinden çakmaklı. Setin içerisindeki kartuş 230 gramdır.

Yeni bir kartuş almak istediğiniz zaman buraya tıklayınız.

Kamp mutfağı malzemeleri için tıklayınız.

 

(210 Gr)

Nurgaz

Tabii şehrinizin çarşısından daha uygun fiyatlara bu tarz çaydanlıklar bulabilirsiniz. Fakat illa internetten derseniz bunu öneririz. Kampta çay, önemi tartışmaya kapalı sonuçta.

Daha büyük çaydanlıklar için tıklayınız.

Sözlerimizin sonuna gelirken sizlere şunu söylemek isteriz. Kalıplardan kurtulmak! Kamp yapıyorsunuz diye kamp kurallarına uymak zorunda değilsiniz. Yani şişme yatak götürdünüz diye kamp yapmamış olmuyorsunuz. Kimsenin yorumları umurunuzda olmasın. Önemli olan yaptığınız etkinlikten güzel geri dönüşler kazanmaksa, kalıplarınızdan kurtulun!

İNAN Kİ GEREKSİZ MAİL ATMAK

GİBİ BİR HUYUMUZ YOKTUR!

...ve eğer dilersen tekrar mail aboneliğinden çıkabilirsin :'(

© 2020 by Ne Gerekir. Proudly created with Wix.com